Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data01/virt37773/domeenid/www.fotovili.ee/htdocs/wp-content/themes/oshin/functions/widget-functions.php on line 77
Info | Lastefotograaf Maria Kruusenvald

Sinu kõige tähtsamale…

Iga tüdruk unistab sellest, et saaks olla printsess või modell. Personaalne fotosessioon ainult talle on sellele unistusele väga ligilähedane – tee oma tütrele rõõmu ja kingi talle üks eriline päev! Lisaks valminud fotodele jääb mälestuseks ka meeldejääv kogemus.

Pakun oma klientdele Fine Art fotosessioonie, st mul on kindel visioon ja stiil mismoodi ning kus pildistan. Sessioonid on personaalsed, mõeldud max ühele perele korraga (ema ja isa lastega), eelkõige olen spetsialiseerunud aga portreefotodele – ka perepildistamise puhul on suurem rõhk laste portreedel kui grupifotodel.
Armastan lihtsust – riietuses, poosis, asukohas. Portree puhul on kõige tähtsam inimene ise, seega ei armasta kasutada väga palju rekvisiite, oma fotod muudan huvitavaks keskkonna, erilisema fototöötluse ning õige valgusega. Üle kõige meeldib pildistada looduses – igal aastaajal on oma võlu mis tuleb osata välja tuua. Ei tasu alahinnata raagus sügist või varakevadet, ka siis on võimalik õues saada väga imeline tulemus. Lisaks loodusele meeldib väga pildistada inimeste endaga seotud kohtades, nt kui Sul on huvitav aed, maamaja või kodukant siis tulen hea meelega Sind sinna pildistama.
Samuti on võimalik teha pildid ka stuudios, sellisel juhul on tulemus pigem klassikaline. Kas eelistada õue või stuudiosessiooni, oleneb konkreetsest ideest ja piltide otstarbest. Aitan Sul leida õige variandi. 
Riietuse valikuks saadan enne pildistamist endapoolsed nõuanded mis pildil hästi toimib ning minu käekirjaga sobib. 

Minu eesmärk on luua maagilised fotod mis tekitaksid sellise “vau” efekti, et leiaksid nende seast ka pildi mis kaunistaks suure lõuendina kodu seina samamoodi nagu maalikunst. Kingi enda lapsele üks eriline päev: soovin Teile näidata, et pildistamine kulgeb loomulikult ja vabalt ning kui lõpuks hoiad käes reaalset tulemust, siis on see igati väärt ettevõtmine.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Soovin Sinu juurde aega broneerida, mismoodi edasi?

Aega broneerides kirjuta mulle oma soovist : milline võiks olla keskkond fotodel. Kas soovid lihtsamaid klassikalisi portreepilte või natuke “üle vindi” keeratud loomingulsemat sessiooni. Räägime kõik detailid enne läbi ning leiame koos lahenduse, kuid selleks et meie sessiooni sisu paika saaks oleks alustuseks vaja Sinu poolt väikest “seemet” mis ideed kasvama paneb e kirjelda mulle veidikenegi oma soove :)

Mis  selga võiks panna?

Kui on tegemist detailselt plaanitud pildistamisega siis räägime ideed ja võimalused omavahel läbi. Üldisemad soovitused olen kirja pannud SIIA. Riiete valik ei ole tegelikult üldse nii keeruline kui tundub – mida lihtsam seda parem. Samas on see üks väga oluline osa ning vajab kindlasti etteplaneerimist. Eriti perepildistamise puhul kui on oluline et kogu perekond oleks sarnase stiili ja toonidega.

Kuidas sessioon välja nägema hakkab? Kas laps peab ise fotodel poseerima?

Kogu sessioon on 100% juhendatud. Suunan ja valin sobivad taustad kogu sessiooni jooksul. Minu piltidele ei ole iseloomulik ebaloomulik üleposeerimine, eesmärgiks on jäädvustada inimese olemust ning jääda võimalikult loomulikuks. Kuigi veidi peab poseerima küll ning selle näitan kohapeal ette ;)

Kui laps ei tee fotosessioonil koostööd, mis siis saab?

Üldiselt on minu sessioonid mõeldud veidi suurematele lastele, alates ca 5-6 aastastele kes juba saavad aru mida pildistamine tähendab ning naudivad kogu protsessi. Väiksemate laste puhul on hinnakirjas olemas ka minisessiooni variant ning pisematega soovitangi seda kasutada – mul on laste pildistamisega palju kogemusi ning minisessiooni puhul võlume ka “keerukamatest” eksemplaridest ilusad pildid välja ;)
Paha tuju eest aga kahjuks mina vastutust endale võtta ei saa, sellepärast ongi oluline et pildistama tulles oleksid lapsed värskelt puhanud ja kõhud täis. Kui laps tõesti kategooriliselt keeldub piltidel olemast siis on võimalik jätkata portreesessiooniga emast.

Vaatasin hinnakirjast, et peale sessiooni valmib 20 fotot, eelmine kord teise fotograafi juures käies sain 70 pilti. Kas rohkem ei ole võimalik pilte saada?

Fotosessioon on minu tööst vaid pisike osa – jäämäe tipp – enamus aega tööst läheb fototöötlusele, et saavutada piltidel kunstiline, pehme ning muinasjutuline tulemus. See on nagu käsitöö, mida teen igale fotole individuaalselt. Fotograafid kes järeltöötlusele nii suurt rõhku ei pane, annavad tõepoolest tavaliselt ka suurema koguse pilte.

Kas oleks võimalik endale saada ka ülejäänud, töötlemata pildid?

Ei! Töötlemata pilte ei jaga ükski endast lugupidav fotograaf.
Töötlemata fotode küsimine on võrreldav tipprestoranist muna- või kartulikoorte kaasaküsimisega. Tegemist on pooliku tööga, selle seas on ka palju nn “musta materjali” millega pole midagi peale hakata. Lisaks sellele pildistavad fotograafid sellises failiformadis nagu RAW (mitte jpg) ning see tähendabki sõna otseses mõttes, et tegemist on toorfailiga millele on ette nähtud järeltöötlus, töötlemata kujul näevad need pildid üsna nukrad välja.
Fotograafia on ka kunst ning just lõpptulemus on fotograafi looming – niiöelda toode, mille eest Sa maksad.

Võta ühendust