Argipäev vajab muinasjutte
Korduma Kippuvad Küsimused

 

Soovin Sinu juurde pildistama tulla, mismoodi edasi?

Aega broneerides kirjuta mulle oma soovist millisena ennast fotol ette kujutad. Milline võiks olla keskkond Su ümber. Kas soovid lihtsamaid klassikalisi portreepilte või natuke “üle vindi” keeratud loomingulsemat sessiooni. Räägime kõik detailid enne läbi ning leiame koos lahenduse, kuid selleks et meie sessiooni sisu paika saaks oleks alustuseks vaja Sinu poolt väikest “seemet” mis ideed kasvama paneb e kirjelda mulle veidikenegi oma soove :)

 

Mis ma selga peaksin panema?

Kui on tegemist detailselt plaanitud pildistamisega siis räägime ideed ja võimalused omavahel läbi. Kui tegu on aga tavalisema portreesessiooniga siis üldisemad soovitused olen kirja pannud SIIA. Riiete valik ei ole tegelikult üldse nii keeruline kui tundub – mida lihtsam seda parem.
 

 

Ma ei ole kunagi varem pildistamas käinud ja ei oska poseerida, kuidas see kõik välja nägema hakkab?

Sellest ei ole midagi, kogu sessioon on 100% juhendatud. Tean omast käest kui keeruline on olla kaamera ees kui ennast ise ei näe kuid see ongi minu töö – suunata ja juhendada Sind kogu sessiooni jooksul ning tabada Sinu parimaid külgi.

 

Vaatasin hinnakirjast, et peale sessiooni valmib 20 fotot, eelmine kord teise fotograafi juures käies sain 70 pilti. Kas rohkem ei ole võimalik pilte saada?

Pakun kergelt kunstilise stiiliga pilte, iga foto on tehtute seast hoolikalt valitud ja põhjalikult ükshaaval töödeldud.  See ei ole tavaline elustiilifotograafia vaid fine art portreefoto kogemus. Fotosessioon on vaid pisike osa – jäämäe tipp – enamus aega tööst läheb fototöötlusele. Töötluse käigus parandan ilu- ja figuurivead, töötlen eraldi ka taustu ning iga foto saab mulle omase loomingulise lõppviimistluse. Valin töötluseks välja parimad pildid mis tegime, toetudes enda kogemusele ning oskustele. Pilte valides hindan valgust, pildistamisnurka, kompositsiooni, poosi, näoilmet, emotsiooni ning tehnilist kvaliteeti – siin pead mind lihtsalt usaldama :)
Kui aga leiad, et soovid tõesti rohkem pilte, on võimalik eelneval kokkuleppel juurde osta lisafaile.

VEEBI PORTFOLIO4

Kas oleks võimalik endale saada ka ülejäänud, töötlemata pildid?

Ei! Töötlemata pilte ei jaga ükski endast lugupidav fotograaf.
Töötlemata fotode küsimine on võrreldav tipprestoranist muna- või kartulikoorte kaasaküsimisega. Tegemist on pooliku tööga, selle seas on ka palju nn “musta materjali” millega pole midagi peale hakata. Lisaks sellele pildistavad fotograafid sellises failiformadis nagu RAW (mitte jpg) ning see tähendabki sõna otseses mõttes, et tegemist on toorfailiga millele on ette nähtud järeltöötlus, töötlemata kujul näevad need pildid üsna nukrad välja.
Fotograafia on ka kunst ning just lõpptulemus on fotograafi looming – niiöelda toode, mille eest Sa maksad.

 

Jälgi mind sotsiaalmeedias