Argipäev vajab muinasjutte
Korduma Kippuvad Küsimused

 

Soovin Sinu juurde pildistama tulla, mismoodi edasi?

Aega broneerides kirjuta mulle oma soovist millisena ennast fotol ette kujutad. Milline võiks olla keskkond Su ümber. Kas soovid lihtsamaid klassikalisi portreepilte või natuke “üle vindi” keeratud loomingulsemat sessiooni. Räägime kõik detailid enne läbi ning leiame koos lahenduse, kuid selleks et meie sessiooni sisu paika saaks oleks alustuseks vaja Sinu poolt väikest “seemet” mis ideed kasvama paneb e kirjelda mulle veidikenegi oma soove :)

 

Mis ma selga peaksin panema?

Kui on tegemist detailselt plaanitud pildistamisega siis räägime ideed ja võimalused omavahel läbi. Üldisemad soovitused olen kirja pannud SIIA. Riiete valik ei ole tegelikult üldse nii keeruline kui tundub – mida lihtsam seda parem. Samas on see üks väga oluline osa ning vajab kindlasti etteplaneerimist. Eriti perepildistamise puhul kui on oluline et kogu perekond oleks sarnase stiili ja toonidega. 
 

 

Ma ei ole kunagi varem pildistamas käinud ja ei oska poseerida, kuidas see kõik välja nägema hakkab?

Sellest ei ole midagi, kogu sessioon on 100% juhendatud. Tean omast käest kui keeruline on olla kaamera ees kui ennast ise ei näe kuid see ongi minu töö – suunata ja juhendada Sind kogu sessiooni jooksul ning tabada Sinu parimaid külgi. Minu piltidele ei ole iseloomulik ebaloomulik üleposeerimine, eesmärgiks on jäädvustada inimese olemust ning jääda võimalikult loomulikuks.

 

Vaatasin hinnakirjast, et peale sessiooni valmib 20 fotot, eelmine kord teise fotograafi juures käies sain 70 pilti. Kas rohkem ei ole võimalik pilte saada?

Portreefotograafia jaguneb laias laastus kaheks: elustiilifotogaafia ja fine art (muidugi sinna kahe vahepeale jääb ka igasuguseid variante kuid need on põhilised). Elustiilipildid on vabamas vormis, mitte nii poseeritud ning neid ka töödeldakse vähem – üldjuhul on fotode töötlus selline mida saab kõikidele piltidele korraga teha ning seetõttu elustiilifotograafid annavad ka päris palju pilte. Fine Art tähendab aga seda, et fotograafil on oma kindel visioon mida ta järgib igal sessioonil – asukohad, poosid, riided, järeltöötlus. Fotosessioon on minu tööst vaid pisike osa – jäämäe tipp – enamus aega tööst läheb fototöötlusele, et saavutada piltidel kunstiline, pehme ning muinasjutuline tulemus. See on nagu käsitöö, mida teen igale fotole individuaalselt. Töötluse käigus parandan ilu- ja figuurivead, töötlen eraldi ka taustu ning iga foto saab mulle omase loomingulise lõppviimistluse. Valin töötluseks välja parimad pildid mis tegime, toetudes enda kogemusele ning oskustele. Pilte valides hindan valgust, pildistamisnurka, kompositsiooni, poosi, näoilmet, emotsiooni ning tehnilist kvaliteeti – siin pead mind lihtsalt usaldama :)
Kui aga leiad, et soovid tõesti rohkem pilte, on võimalik eelneval kokkuleppel juurde osta lisafaile.

VEEBI PORTFOLIO4

Kas oleks võimalik endale saada ka ülejäänud, töötlemata pildid?

Ei! Töötlemata pilte ei jaga ükski endast lugupidav fotograaf.
Töötlemata fotode küsimine on võrreldav tipprestoranist muna- või kartulikoorte kaasaküsimisega. Tegemist on pooliku tööga, selle seas on ka palju nn “musta materjali” millega pole midagi peale hakata. Lisaks sellele pildistavad fotograafid sellises failiformadis nagu RAW (mitte jpg) ning see tähendabki sõna otseses mõttes, et tegemist on toorfailiga millele on ette nähtud järeltöötlus, töötlemata kujul näevad need pildid üsna nukrad välja.
Fotograafia on ka kunst ning just lõpptulemus on fotograafi looming – niiöelda toode, mille eest Sa maksad.

 

Jälgi mind sotsiaalmeedias