KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Soovin Sinu juurde pildistama tulla, mismoodi edasi?

Aega broneerides kirjuta mulle oma soovist millisena ennast fotol ette kujutad. Milline võiks olla keskkond Su ümber. Kas soovid lihtsamaid klassikalisi portreepilte või natuke “üle vindi” keeratud loomingulsemat sessiooni. Räägime kõik detailid enne läbi ning leiame koos lahenduse, kuid selleks et meie sessiooni sisu paika saaks oleks alustuseks vaja Sinu poolt väikest “seemet” mis ideed kasvama paneb e kirjelda mulle veidikenegi oma soove :)

Mis ma selga peaksin panema?

Kui on tegemist detailselt plaanitud pildistamisega siis räägime ideed ja võimalused omavahel läbi. Üldisemad soovitused olen kirja pannud SIIA. Riiete valik ei ole tegelikult üldse nii keeruline kui tundub – mida lihtsam seda parem. Samas on see üks väga oluline osa ning vajab kindlasti etteplaneerimist. Eriti perepildistamise puhul kui on oluline et kogu perekond oleks sarnase stiili ja toonidega. 

Ma ei ole kunagi varem pildistamas käinud ja ei oska poseerida, kuidas see kõik välja nägema hakkab?

Sellest ei ole midagi, kogu sessioon on 100% juhendatud. Tean omast käest kui keeruline on olla kaamera ees kui ennast ise ei näe kuid see ongi minu töö – suunata ja juhendada Sind kogu sessiooni jooksul ning tabada Sinu parimaid külgi. Minu piltidele ei ole iseloomulik ebaloomulik üleposeerimine, eesmärgiks on jäädvustada inimese olemust ning jääda võimalikult loomulikuks.

Vaatasin hinnakirjast, et peale sessiooni valmib 20 fotot, eelmine kord teise fotograafi juures käies sain 70 pilti. Kas rohkem ei ole võimalik pilte saada?

Fotosessioon on minu tööst vaid pisike osa – jäämäe tipp – enamus aega tööst läheb fototöötlusele, et saavutada piltidel kunstiline, pehme ning muinasjutuline tulemus. See on nagu käsitöö, mida teen igale fotole individuaalselt. Fotograafid kes järeltöötlusele nii suurt rõhku ei pane, annavad tõepoolest tavaliselt ka suurema koguse pilte. Pakun oma klientidele Fine Art stiilis tulemust – töötluse käigus parandan ilu- ja figuurivead, töötlen eraldi ka taustu ning iga foto saab mulle omase loomingulise lõppviimistluse. 
Kui aga leiad, et soovid tõesti rohkem pilte, on võimalik eelneval kokkuleppel juurde osta lisafaile.

Kas oleks võimalik endale saada ka ülejäänud, töötlemata pildid?

Ei! Töötlemata pilte ei jaga ükski endast lugupidav fotograaf.
Töötlemata fotode küsimine on võrreldav tipprestoranist muna- või kartulikoorte kaasaküsimisega. Tegemist on pooliku tööga, selle seas on ka palju nn “musta materjali” millega pole midagi peale hakata. Lisaks sellele pildistavad fotograafid sellises failiformadis nagu RAW (mitte jpg) ning see tähendabki sõna otseses mõttes, et tegemist on toorfailiga millele on ette nähtud järeltöötlus, töötlemata kujul näevad need pildid üsna nukrad välja.
Fotograafia on ka kunst ning just lõpptulemus on fotograafi looming – niiöelda toode, mille eest Sa maksad.