Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data01/virt37773/domeenid/www.fotovili.ee/htdocs/wp-content/themes/oshin/functions/widget-functions.php on line 77
Nõuanded | Lastefotograaf Maria Kruusenvald
Nõuanded

KAS ÕUES VÕI STUUDIOS?

Kumba kohta eelistada, oleneb juba personaalsest maitsest. Stuudios on ühevärvilised taustad, mööblit: diivan, toolid, saame teha pigem klassikalist portree stiili – kui soovid endast lihtsaid pilte millel näed hea välja ;)  Stuudios on soe ning ei pea muretsema et pildistamise ajal jahe hakkab. Ka aega on lihtsam valida,  õuesessioonide puhul oleneb piltide tulemus väga palju valgusest ning see seab piirangud, suvel pildistan õues ainult õhtuti, sügisel/talvel kl 12-15 paiku kui päike on madalal.
Õues jällegi saame kunstilisema tulemuse, kui pildistada looduses, saab taustadega päris palju mängida, pildid jäävad maalilisemad kui stuudios. Mulle isiklikult meeldib igal aastaajal pildistada rohkem õues kui stuudios, just lõpptulemuse pärast. Aga lõppkokkuvõttes olenebki kõik konkreetsest ideest.

Stuudiosessiooni ma soovitaks kindlasti kahel puhul:
1) Keskiga+. Küpsemas eas lihtsalt klassikaline stuudioportree mõjub soliidsemalt ja maitsekalt.
2) Veidi ülekaaluliste inimeste puhul. Stuudios saame paremini “mägida” sellega et esile tuua just inimese ilusamad küljed ja varjata figuurivead. Poosid on stuudios veidi teistsugused kui õuesessiooni puhul.

KAS TULLA PERE- VÕI PORTREESESSIOONILE?

Sessiooni sisu ja ideid läbi rääkides kuulen naistelt päris tihti et: “No teeme perepilte ja siis osad pildid minust üksi ka”.
Loomulikult me nii ka teeme kuid tegelikult on peresessioon ja portreesessioon kaks täiesti erinevat asja. Kui soovid tõeliselt kauneid portreefotosid siis soovitan võtta endale see aeg, et tulla pildistamisele täiesti üksinda – personaalsus, privaatsus ja lastevaba seltskond annab võimaluse keskenduda ainult Sulle ja see kajastub ka lõpptulemuses. 

SESSIOONI IDEE/STILISTIKA

 Kui on soov saada midagi erilisemat kui tavalised portreed ja endal konkreetne mõte puudub, siis  aitan kaasa mõelda ning pakun välja enda ideid. Annan enda poolt nõuandeid kuid vastavad riided ja aksessuaarid organiseerib klient ise. Kui ei ole endas kindel või jääb aega väheks, ei ole sobivaid riideid vms siis soovitan stilisti teenust.

 

RIIDED

Mis jääb piltidel ilus ja alati toimib:

• Ühevärvilised neutraalsed toonid – pigem mängida erinevate kanga tekstuuride kui mustritega.

• Hästi istuvad enda suurusnumbrile vastavad figuuri jälgivad riided.

• Lihtsad ja klassikalised lõiked, triigitud riided

• Perepildistamisel max 3 erinevat omavahel sobivat värvitooni korraga, riided ühes stiilis.

• Taustade ja keskkonnaga samas toonis ja stiilis riided. Näide: kui pildistame rannas siis on sobilikud suvised lendlevad kleidid, kui pildistame vabaõhumuuseumis siis sobivad nt linased, kergelt vintage  talustiilis riided, kui pildistame mõisas siis pikad naiselikud, pidulikud kliedid jne
Samuti kui pildistame viljapõllul, jäävad ilusad beezides toonides riided, kui lumises talves siis heledad ja õrnad pastelsed toonid. Kui pildistame raagus looduses siis ikka keskkonnaga samad toonid – pruun, hall beez jne

• Pöörake tähelepanu ka detailidele: mis värvi on küüned (kõige ilusam alati midagi tagasihoidlikku ja neutraalset – prantsuse maniküür nt), stuudios pildistades on isegi sokkide värv tähtis – võiks vältida musta ja valget värvi sokke ning eelistada beezi. Naistel soovitan sessioonile selga panna nahavärvi pesu, siis on kindel et must või valge riiedeid vahetades mõne teise komplekti alt läbi kumama ei hakka. 

 

Mida kindlasti vältida:

• Kirjud riided – mustrid tõmbavad tähelepanu inimeselt endale. Samuti pildid, kirjad, logod riietel (ala Disney tegelased, firmamärgid jms)

• Neoonvärvid

• Liiga kitsad või liiga lohvakad riided  – laiad riided lisavad näiliselt lisakilosid ning muudavad suureks, liiga kitsad riided aga võivad pigistada ning toovad esile soovimatud voldikesed, niiöelda “viiner kiles” efekt. Number väiksemad riided ei tee Sind saledamaks ;)

• Liiga suured kontrastid – nt mustad püksid, valge pluus.

• Sportlikud ja vabaaja riided (nt dressipluusid, jope, t-särk)

• Liibuva kleidi all pitsiline pesu (jääb kobrutama)

• Kortsus riided

• Soovitan vältida ka kõige “igavamaid” lahendusi, nt teksapüksid + maika. Pakun fine art sessioone, mille tulemusena valmivad fotod on kergelt müstilise , kunstilise ja sügava töötlusega ning riietusega võiks selle puhul natuke vaeva näha ja planeerida :)

Väga teretulnud on see kui saadate mulle pilte (telefoniga tehtud klõpsud on täiesti piisavad) nendest riietest mida sessioonile kaasa plaanite võtta ning saan anda omapoolse tagasiside kuidas need sobida võiks meie temaatikaga.

Less is more – ehk lihtsus võlub :) Soovitan valida midagi klassikalist ülitrendika asemel kuid kõige olulisem on et  ennast mugavalt tunneksid ning saaksid olla sina ise. 

Stuudiosessioonile kindlasti vahetusjalanõud kaasa.

Ideid pere/lapse sessiooni riietuseks:

https://www.pinterest.com/fotovili/familychild-session-clothing/

Portreesessiooniks:

https://www.pinterest.com/fotovili/portrait-session-clothing/

Stuudiosessiooniks
https://www.pinterest.com/fotovili/studio-clothing/

Suve lõppedes ei saa läbi õues pildistamise hooaeg :)
Ideid sügisel pildistamise riietuseks:

https://www.pinterest.com/fotovili/autumn/

Talvel:
https://www.pinterest.com/fotovili/winter-ideas/

 

BEEBIOOTUS

Kõhupildid tulevad kõige kaunimad kui rasedust on täis 7 kuud, siis on kõht juba piisavalt suur ja ümmargune, piltidel jääb kõhuke paistma natuke väiksemana kui tegelikult on. Ei soovita pildistamist jätta ka raseduse viimasele kuule. Riided ei tohiks olla kirjud kuna siis ei paista kõht üldse välja, eriti eest vaadates ning kirjud riided teevad naise ka pildil kogukamaks. Väga ilusti toob kõhu esile liibuv kleit ning eest lahtitehtavad riided kui on soov ka paljast kõhtu näidata. Naistele, kes teevad kõhupildid minu juures, pakun vastsündinute pildistamist soodushinnaga. Beebiootaja soeng peaks olema kohev, ei soovita väga peadligi soenguid kuna lapseootuse ajal on keha suurem kui tavaliselt, siis kohevam soeng muudab üldpildi propotsioonid normaalseks.
Ideid kõhusessiooni riietuseks:

https://www.pinterest.com/fotovili/maternity-clothes/

JUMESTUS/SOENG

Fototöötlus võtab ca 40% meigist maha, seega peaks kindlasti jumestus olema tugevam.  Kõige parem variant oleks kui meik on tehtud professionaalse jumestaja poolt sest see on väga oluline osa, et lõppetulemus oleks kaunis ja fotod Sulle hiljem ka meeldiksid.  Isegi, kui oled inimene, kes ennast igapäevaselt üldse ei meigi, siis fotojumestus ei muuda Sind kellekski teiseks vaid toob esile naiseliku ilu, fotomeiki saab teha ka tagaihoidlikumat. Kerget jumestuspõhja soovitan ka meestele, see ei jää fotodel paistma, küll aga on nahk matim ja ühtlasema tooniga.  Kindlasti annab palju juurde ka ilus soeng. Juuksed peaksid kindlasti olema puhtad, maniküür tehtud, kui küüned on värvitud siis pildistamise ajaks valida kas riietusega sobiv toon või eelistada võimalikult tagasihoidlikut värvi, ka siin võiks vältida väga kriiskavaid ning neoonvärve.
Üldjuhul broneerin jumestuse aja kliendile ise kuid lisan siia jumestajad kellega olen koostööd teinud ning keda julgen soovitada:
Eliise Timusk  (Kadriorg,kesklinn)
Marian Koppel (Kesklinn, minu stuudiosessioonide jumestaja)
Jessica Märg (Viimsi)
Reelika Reiman (Kesklinn)
Kerstin Koort (Sikupilli)

POSEERIMINE

Kui tuled fotograafi juurde esimest korda ning pabistad selle pärast, et poseerida ei oska siis siinkohal pole vaja muret tunda. Oluline on, et ennast vabalt tunned, juhendan kõik poosid.

FOTOSESSIOONIL

Tule pildistamisele hea tujuga ning ole koostööaldis, st kui sessioonil osalevad ka lapsed, ole valmis neid lõbustama, lapsed peavad kindlasti olema värskelt puhanud ja söönud! 

PEALE PILDISTAMIST

Soovin, et need fotod mis teeme saaksid kindlasti ka väljaprinditud mitte ei jääks failidena arvutisse surema ning vaid facebooki albumis näitamiseks.  Pakun võimalust tellida juurde paberpilte ja lõuendeid.
Just paberfoto on see mis jääb kestma ja mida teie lapsed ja lapselapsed kunagi käes saavad hoida ja vaadata. Tänapäeva tehnika areneb nii kiiresti, et suure tõenäosusega kui hoiate faile mälupulgal või välisel kõvakettal siis tulevikus puudub nendele üldse ligipääs – kui keegi tooks täna Sulle fotod flopi peal siis mis sellega peale oleks hakata? ;)
Samuti soovitan pilte lasta printida ka suurelt lõuendile ning kaunistada sellega oma kodu – meie fotod kaunistavad seina samamoodi nagu maalid, rääkides lugu meist endist. Kui Sul juba enne pildistamist on kindel eesmärk tellida seinale ka suur lõuend siis tasub mõelda kuhu ruumi see läheb, saame fotosessiooni ideed paika panna nii, et see sisustusega ideaalselt sobiks.
Desktop5b

Rõõmsate kohtumiseni!

 Maria